Steam Link w końcu dostępny dla iOS oraz tvOS

Utworzono: 19 maj 2019, 09:05 Autor :  
W maju zeszłego roku użytkownicy Steama posiadający urządzenia z iOS czy tvOS otrzymali zimny prysznic - Apple zablokowało publikację w App Store aplikacji Steam Link pozwalającej streamować gry z naszego komputera. Jak zwykle poszło o pieniądze.

Firma z Cupertino chciała bowiem pobierać 30% od zakupów gier na Steamie przez aplikację. Valve się oczywiście nie chciało na to zgodzić. Ostatecznie jednak firmy poszły na pewien kompromis - Valve w wersji Steam Link dla iOS i tvOS zablokowało dostęp do wszystkich sekcji Steama prócz biblioteki posiadanych gier.

Poprzez aplikację dla urządzeń Apple nie zrobimy więc zakupów, nie przejrzymy for internetowych czy sprawdzimy profili naszych znajomych. Nadal jednak będziemy w stanie streamować gry z naszego komputera poprzez sieć lokalną (wydanie dla iOS i tvOS nie wspiera jeszcze opcji Steam Link Anywhere znanej z Androida.

Steam Link można pobierać za darmo z App Store.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 476 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...