Revolut niedawno rozesłał do swoich użytkowników maile informujących o zmianach w polityce prywatności. Mianowicie rozpoczęciu dzieleniu się danymi użytkowników z innymi firmami w celu korzystania z ukierunkowanego marketingu oraz oceny ich zdolności kredytowej.
Przez opieszałość Qualcomma trudno się wyróżnić na rynku urządzeń z Wear OS na pokładzie, więc poszczególni producenci eksperymentują z własnymi platformami. Tak od jakiegoś czasu robi Huawei, które kosztem obsługi aplikacji trzecich zapewnia długi czas pracy na baterii.
Od kilku tygodni po sieci krążyły plotki o smart zegarku od Xiaomi, który miał działać pod kontrolą Wear OS. Wczoraj chiński producent oficjalnie zaprezentował urządzenie. Wygląda jak klon Apple Watch i faktycznie działa pod kontrolą Wear OS, w dodatku z nakładką MIUI.
Ostatni zegarek od Motoroli (wtedy już pod skrzydłami Lenovo) zobaczyliśmy w 2015 roku i był to Moto 360 drugiej generacji. Od tego czasu firma trzymała się raczek z daleka rynku inteligentnych zegarków. Teraz w pewnym sensie na niego wraca.
Niedawno dosyć niespodziewanie pojawiły się plotki o planach zakupu Fitbita (producenta prostych smart zegarków oraz opasek fitness) przez Google. W zeszłym tygodniu zaś, informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez obie firmy.
Głównym hamulcem w rozwoju zegarków z Wear OS na pokładzie są ciągle procesory Qualcomma. Firma uparcie wypuszcza kolejne generacje Snapdragon Wear z przestarzałymi rdzeniami pochodzącymi z układów Snapdragon 200 czy 400 z 2013 roku i jedynie opakowuje je nowszymi komponentami.
Od jakiegoś czasu Google pozwalało na łączenie w pary stereo głośników Home Max czy niedawno zaprezentowanej drugiej generacji Home Mini. Niestety, opcji tej aż do teraz brakowało w pierwszych generacjach Google Home oraz Home mini. Na szczęście zmieniło się to w ostatnich tygodniach.
Tydzień temu pisaliśmy o wycieku informacji na temat nowej generacji urządzeń z rodziny SHIELD TV, do którego doszło w wyniku przedwczesnej publikacji stron produktów przez sklepy internetowe. Dzisiaj jednak NVIDIA oficjalnie zaprezentowała urządzenia.
We wrześniu w życie weszła unijna dyrektywa PSD2, która między innymi nakazywała bankom udostępnienie historii transakcji kont oraz opcji inicjowania przelewu poprzez oficjalne API, aby inne serwisy mogły z nich korzystać za przyzwoleniem użytkowników.
Gdy do Polski weszła samodzielna wersja serwisu HBO Go, miała całkiem konkurencyjną cenę 20 zł za miesiąc, przynajmniej na tle Netfliksa. Można było jednak przewidzieć, że to jedynie zachęta na początek i tak też się stało - niedawno HBO zapowiedziało podwyżkę.