Pod koniec października pisaliśmy o dodaniu przez ING do swojego systemu transakcyjnego możliwości podglądania stanu i historii kont w innych bankach. Niedawno bank dodał kolejną wspieraną instytucję, tym razem padło na PKO BP.
W pierwszej połowie tego roku pisaliśmy o udostępnieniu przez Lidla aplikacji mobilnej do zarządzania programem lojalnościowym w sklepach pod tym szyldem. Już wtedy niektórzy doszukali się, że program posiada w innych krajach opcję Lidl Pay, pozwalającą płacić telefonem za zakupy.
Firma z Mountain View ma od jakiegoś czasu coraz większe ambicje, jeśli chodzi o kolejne dziedziny życia, w których chciałaby oferować swoje produkty. W Stanach Zjednoczonych ma już swoją wirtualną sieć komórkową (MVNO), oferuje w wybranych miasta łącza światłowodowe czy usługę dostawy zakupów tego samego dnia.
W maju tego roku informowaliśmy o pojawieniu się “cyfrowego” dowodu rejestracyjnego w aplikacji mObywatel w postaci sekcji mPojazd. Niestety, wówczas nowość była dostępna jedynie dla użytkowników urządzeń z Androidem. Okazało się, że posiadacze smartfonów Apple musieli czekać na stosowną aktualizację aż pół roku.
Część usług streamingu muzyki oferuje możliwość korzystania z ich za darmo, choć z ograniczeniami. Są wśród nich między innymi Spotify (kiedyś oferował za darmo niemal pełną funkcjonalność minus pobieranie muzyki offline, kosztem przerywania muzyki reklamami), YouTube Music czy Deezer.
Parę dni temu Samsung ogłosił rozpoczęcie udostępniania aktualizacji dla swoich zegarków Galaxy Watch oraz pierwszej generacji Galaxy Watch Active sporej aktualizacji systemu, która przynosi szereg nowości z najnowszego zegarka koreańskiej firmy.
Od kilku już lat kładzie się coraz większy nacisk na ochronę naszych danych w sieci i nie rozdawanie ich byle komu. Tymczasem historia odwiedzanych przez nas domen internetowych (w postaci zapytań DNS tłumaczących je na adresy IP) była przesyłana nieszyfrowanym tekstem.
Swego czasu używający na wyrost hasła reklamowego “ikona mobilności” mBank już wtedy był dość mocno do tyłu względem konkurencji na polu urządzeń mobilnych (z dość dużym opóźnieniem względem pierwotnych zapowiedzi dodał obsługę płatności zbliżeniowych telefonem).
Pod koniec września informowaliśmy o rozpoczęciu testów integracji konsoli Xbox One z wirtualnym asystentem od Google. Pozwalała ona między innymi na głosowe włączanie i wyłączanie konsoli, zmianę głośności czy uruchamianie gier i aplikacji.
Za drugim podejściem do przenoszenia pełnoprawnego Windowsa na urządzenia z procesorami w architekturze ARM Gigant z Redmond odrobił pracę domową i dodał wsparcie dla uruchamiania oprogramowania skompilowanego dla układów x86 przy pomocy emulacji. Rozwiązanie to wspierało jednak tylko aplikacji 32-bitowe.