Google poprawia Gboarda dla Android TV oraz dodaje potwierdzanie zakupów PINem

Utworzono: 15 sierpień 2020, 14:08 Autor :  
W świecie Android TV od dłuższego czasu nie działo się nic ciekawego. Niby jakiś czas tamu wypuszczono aktualizację bazującą na Androidzie 10, ale niewiele zmieniała ona dla użytkownika końcowego, poza tym i tak prawie żaden producent jej jeszcze nie udostępnił dla swoich urządzeń.

Google postanowiło więc o sobie przypomnieć i zapowiedziało szereg zmian wprowadzanych poprzez pakiet Play Services lub aktualizacje aplikacji w sklepie Play (więc nie trzeba czekać na aktualizację systemu od producenta).

Przede wszystkim przy zakupach będzie opcja ustawienia krótszego PINu zamiast wprowadzania hasła (podobnie jak na zegarkach z Wear OS), co nie jest zbyt wygodne kiedy korzysta się z pilota. Ponadto Android TV będzie teraz obsługiwać Instant Apps (czyli aplikacje uruchamiane bez instalacji, prosto z serwera).

Zaktualizowana ma zostać też klawiatura Gboard. Zyskać ma ona nowe układy klawiszy oraz wsparcie dla pełnoprawnych podpowiedzi znanych ze smartfonów czy dyktowania.

Niestety, nie podano żadnych dat kiedy wspomniane nowości mają trafić do użytkowników (padło jedynie “wkrótce”).

Źródło: GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 518 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...