PlayStation Network w końcu zyska usługę aplikacji typu Google Authenticator

Utworzono: 01 sierpień 2020, 11:08 Autor :  
Jak być może wiecie, od wielu lat zaleca stosowanie się dwustopniowej weryfikacji przy logowaniu do ważniejszych kont, aby utrudnić działanie hakerom. Niestety, nadal wiele usług wspiera jedynie przesyłanie kodów jednorazowych SMSem. Wśród nich było PlayStation Network.

Dlaczego to złe rozwiązanie? Po pierwsze jest mało bezpieczne - SMSy nie są szyfrowane, a na Androidzie złośliwe aplikacje mogą próbować wyłudzić od użytkownika dostęp do nich. Ostatnio głośno też o wyłudzaniu duplikatów kart SIM od operatorów.

Ponadto wystarczy awaria naszego operatora, byśmy tymczasowo stracili dostęp do konta. Dlatego lepiej mieć aplikację generującą kody lokalnie lub rozwiązanie w stylu mobilnej autoryzacji (wtedy możemy skorzystać z dowolnego łącza internetowego).

Okazuje się, że Sony chce w końcu dodać wsparcie dla aplikacji generujących kody. Miałoby się to stać wraz z premierą oprogramowania dla konsoli PlayStation 4.0 oznaczonego numerkiem 8.0, którego testy już trwają.

Źródło: GRY-OnlineKomentarze::DISQUS_COMMENTS 265 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...