Apple blokuje streaming gier z chmury na iOS/iPadOS

Utworzono: 09 sierpień 2020, 12:08 Autor :  
Przy okazji ogłoszenia premiery finalnej wersji xCloud (usługi do streamingu gier od Microsoftu), nagłośniony został fakt, że Apple blokuje na swoich platformach aplikacje klienckie usług do gry w chmurze.

Firma tłumaczy to tym, że nie ma możliwości recenzowania gier udostępnianych na tych platformach (choć jakoś jej to nie przeszkadza, gdy dopuszcza tego typu aplikacje, ale ograniczone do streamowania gier z własnego komputera lub konsoli w stylu Steam Link czy PS4 Remote Play).

Z tego powodu na iOS, iPadOS oraz tvOS nie trafił klient Google Stadia, a teraz zabraknie klienta xClouda. Zobaczymy jak długo Apple wytrzyma, bo presja klientów raczej w końcu zmusi firmę do zmiany stanowiska.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 272 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...