LG będzie ...

Kilka dni temu LG ogłosiło, ...

Huawei w końcu ...

Odkąd Huawei zrezygnował w ...

Sony zapowiada ...

Niedługo po premierze ...

Bank Pocztowy ...

Od paru lat Bank Pocztowy ...

Nieoficjalny ...

Firma z Mountain View rozwija ...

Internet ...

Elon Musk, obecnie szefujący ...

Google porzuca ...

Na początku istnienia systemu ...

Nowy Chromecast od ...

W ciągu ostatnich tygodni w ...

TP-Link RE550 – ...

Kłopoty z zasięgiem WiFi? ...

inteligentna ...

Firma AVM, znany niemiecki ...

RECENZJA: ...

Inteligentne urządzenia ...

GeForce Now już ...

W połowie zeszłego roku ...

Poważna dziura w ...

Jakiś czas temu Amazon zaczął ...

NVIDIA dodaje ...

NVIDIA udostępniła kilka dni ...

Revolut traci ...

Jeszcze przed pandemią ...

Google ogłasza ...

W mijającym tygodniu firma z ...

Telewizory LG będą ...

Usługi grania w chmurze stają ...

Roborock pracuje ...

Inteligentne odkurzacze na ...
Jakiś czas temu testowaliśmy inteligentny zegarek Garmina. Wówczas jednak, podobnie jak inne produkty tego typu był on kompatybilny jedynie z urządzeniami kontrolowanymi przez Androida lub iOS. W minionym tygodniu jednak ta lista w końcu rozszerzyła się także o słuchawki z mobilnymi okienkami na pokładzie.
Raptem półtora tygodnia temu twórcy Pebble uruchomili program publicznych testów nowej wersji systemu z funkcją linii czasu dla swoich pierwszych zegarków (Pebble Classic oraz Pebble Steel), a już wszystkim chętnym udostępnione zostało finalne wydanie tego oprogramowania.
Na początku listopada Xiaomi zaprezentowało i niemal od razu wprowadziło do sprzedaży kolejną generację niezwykle popularnej opaski fitness o nazwie MiBand. Niestety, do tej pory w celu korzystania z niej trzeba było pobierać aplikację MiFit przeznaczoną na rynek chiński, której wadą był brak synchronizacji z Google Fit i brakujące tłumaczenia w paru miejscach.
Nie tak dawno temu miała miejsce premiera pierwszego okrągłego zegarka od Samsunga, czyli modelu Gear S2. Teraz natomiast producent udostępnił pierwszą większą aktualizację systemu Tizen dla tego urządzenia, o czym informuje ekipa z serwisu SamMobile. Jakie zmiany wprowadzono?
Wraz z aktualizacją aplikacji Android Wear do wersji 1.4 programiści usunęli z niej ekran zawierający wykres z historią baterii. Nie był on co prawda tak rozbudowany jak ten z "dużego" Androida, ale jednak czasem się przydawał. Na szczęście w jednej z kolejnych aktualizacji udostępnionej kilka dni temu funkcja ta powróciła.
Wielu świeżo upieczonych nabywców Apple TV czwartej generacji zawiodło się nieco, gdy odkryło brak zgodności nowego urządzenia z aplikacją Remote dla iOS. Dlaczego to taki problem? Ponieważ oferowała ona możliwość pisania tekstu z wykorzystaniem klawiatury ekranowej telefonu zamiast męczenia się z tą obsługiwaną pilotem na telewizorze. Na szczęście firma z Cupertino ostatnio naprawiła swój błąd.
Przy okazji premiery Pebble Time i jego nowego systemu z funkcją linii czasu, twórcy zapowiedzieli udostępnienie jej w aktualizacji także dla starszych zegarków z czarnobiałym ekranem. Niestety, od tamtego czasu na temat owej nowej wersji systemu nie było nic słychać aż do teraz. Twórcy właśnie ogłosili rozpoczęcie publicznych beta-testów firmware w wersji 3.8 dla Pebble Classic oraz Steel.
Popularny serwis społecznościowy do dzielenia się ze znajomymi informacją o odwiedzanych przez nas miejscach, czyli Swarm, doczekał się nareszcie oficjalnej aplikacji dla zegarków z Android Wear. Twórcy po cichu (nie wspomniano o tym na liście zmian, brak też informacji w opisie) dodali ją w jednej z ostatnich aktualizacji głównego programu.
Jeśli jesteście fanami różnej maści urządzeń ubieralnych i jednocześnie posiadacie smartfona z mobilnymi okienkami, to macie pecha - większość producentów ogranicza się do tworzenia aplikacji zarządzających tylko dla iOS i Androida. Posiadaczy słuchawek z Windows Phone zwykle muszą szukać nieoficjalnych programów z ograniczoną funkcjonalnością. To się jednak powoli zaczyna zmieniać.
Niedawno udostępniona została nowa wersja aplikacji Google Fit dla smartfonów z Androidem. Nowości przez nią wprowadzane objęły także program dla zegarków z Android Wear, o czym Google informuje na oficjalnym blogu. Nie ma co prawda sterowania rejestrowaniem aktywności takich jak bieganie czy jazda na rowerze, ale jest za to śledzenie innych ćwiczeń niedostępnych w "dużej" aplikacji.

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...