Microsoft zaczyna udostępnianie większej aktualizacji Windows 11

Utworzono: 05 marzec 2023, 10:03 Autor :  
W mijającym tygodniu Microsoft rozpoczął udostępnianie pierwszej większej aktualizacji systemu Windows 11 w tym roku, kodowo nazywanej “Moments 2”. Wprowadza ona szereg nowości testowanych w różnych kanałach programu Windows Insider od miesięcy oraz jedną świeżą “wrzutkę”.

Tą ostatnią jest dodanie skrótu do czatu ze sztuczną inteligencją w wyszukiwarce Bing (bazującej na ChatGPT) w polu wyszukiwania na pasku zadań. Z innych nowości warto wymienić udostępnienie w kanale stabilnym opcji włączania prosto z komputera mobilnego hotspotu w telefonach Samsunga dzięki aplikacji Link to Windows (testowanej od drugiej połowy zeszłego roku).

Poprawiono też wbudowaną w system integrację z Microsoft Teams (głównie w kontekście inicjowania konferencji wideo prosto z paska zadań). Aktualizacja ta przynosi też nowszą wersję programu Quick Assist do zdalnej pomocy (który do tej pory trzeba było ręcznie instalować).

Aktualizacja dodaje też obsługę nowych widżetów (między innymi Phone Link czy Facebook Messenger) oraz ulepszony pasek zadań dla urządzeń z ekranami dotykowymi. Razem z tą aktualizacją systemu w sklepie Microsoft Store udostępniono też aktualizacje stabilnych wersji Notatnika (dodaje obsługę kart) oraz Narzędzia Wycinanie (dodaje możliwość nagrywania ekranu do pliku wideo).

Na koniec można jeszcze wspomnieć o ułatwionym dostępie do efektów Windows Studio, ale to raczej zainteresuje nieliczną grupę użytkowników, ponieważ są one kompatybilne jedynie z wybranymi układami ARM oraz najnowszymi procesorami AMD z serii 7xxx.

Aktualizacja (oznaczona symbolem KB5022913) jest obecnie dostępna jako opcjonalna (trzeba ją ręcznie wyszukać w Windows Update) i dopiero za kilka tygodni zacznie się instalować automatycznie razem z łatkami zabezpieczeń. By ją otrzymać musimy jednak mieć Windows 11 w wersji 22H2.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 484 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...