ING zapowiada dodanie obsługi kluczy U2F do swojego serwisu transakcyjnego

Utworzono: 05 marzec 2023, 09:03 Autor :  
Sprzętowe klucze zgodne ze standardem U2F są dostępne już od kilku lat i obsługuje je wiele usług. Wydawałoby się, że serwisy transakcyjne banków powinny być jednymi z pierwszych implementujących obsługę tej technologii, jest jednak wręcz przeciwnie.

Kiedy większość popularnych usług zaimplementowała obsługę U2F, pierwszy polski bank dopiero ogłasza plan jej wprowadzenia. Jaki to bank? Jak donosi serwis Sekurak, polski oddział banku ING ogłosił plany implementacji obsługi U2F obok dotychczasowych metod dwustopniowej autoryzacji.

Niestety instytucja nie była w stanie podać terminu wdrożenia. Miejmy nadzieję, że jak ING przełamie lody, na implementację zdecydują się także pozostałe banki działające nad Wisłą.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 749 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...