Huawei stworzyło smartwatcha będącego jednocześnie futerałem na słuchawki

Utworzono: 26 luty 2023, 12:02 Autor :  
Chiński producent, który w ciągu ostatnich lat stracił na znaczeniu na rynku smartfonów przez sankcje Stanów Zjednoczonych mocno podcinające mu skrzydła blokując dostęp do ekosystemu Google czy zachodnich komponentów, wciąż żyje i próbuje zwrócić na siebie uwagę dość oryginalnymi projektami.

Jednym z nich jest Huawei WATCH Buds, czyli smartwatch, w którego obudowa pełni też rolę etui ładującego bezprzewodowe słuchawki. Jakie są wady takiego rozwiązania? Podstawowa to kwestia baterii - smartwatche są znane z tego, że baterii jest w nich zawsze za mało, a tu nie dość, że część miejsca potencjalnie dla większej baterii (obecnie ma 410 mAh) zajmują słuchawki, to jest ona jeszcze dzielona między nie i sam zegarek.

Sama firma przyznaje się do tej wady podając statystyki pracy na baterii - “całe urządzenie” będzie w stanie działać 3 dni na jednym ładowaniu (dla porównania, samodzielny zegarek Huawei z tym samym systemem chwali się 14 dniami pracy na jednym ładowaniu). Drugą wadą jest brak wodoodporności wynikający z otwieranej obudowy (ale same słuchawki mają certyfikat IP54).

Sam zegarek działa pod kontrolą Harmony OS (wersji opartej o ubogi system LiteOS, nie tej będącej forkiem Androida).

Huawei WATCH Buds wyceniono w Wielkiej Brytanii na 450 £ (około 2400 zł).

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 150 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...