YouTube kończy ze Stories, ale prawdopodobnie nie tymi których nie lubiliście

Utworzono: 28 maj 2023, 11:05 Autor :  
Kilka dni temu YouTube zapowiedziało, że pod koniec czerwca tego roku wyłączy funkcję Stories (oryginalnie nazwaną Reels). Niestety, to nie jest to na co wielu miało nadzieję - Stories były mniej znaną opcją, bowiem dostępną tylko w aplikacjach mobilnych.

A nawet w nich, miały cały czas swoją sekcję, więc nie zaśmiecały innych widoków i jak ktoś nie chciał, mógł je w większości ignorować (co zapewne przyczyniło się do takiej, a nie innej decyzji YouTube o ich likwidacji).

Serwis ma jednak drugą, podobną opcję o nazwie Shorts (formalnie będącą kopią TikToka) i ona nie znika. A jest tą bardziej inwazyjną - mimo posiadania własnej sekcji, filmiki z tej sekcji są wyświetlane też między normalnymi filmami w widoku subskrypcji (w dodatku także na komputerach), co wielu użytkowników irytuje (na komputerach można się ich pozbyć rozszerzeniami, ale w aplikacjach mobilnych nic się z nimi nie da zrobić). I Shorts póki co zostają.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 391 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...