Ta firma daje telewizor za darmo w zamian za dane użytkownika

Utworzono: 28 maj 2023, 11:05 Autor :  
W Stanach Zjednoczonych firma Telly postanowiła dość oryginalnie podejść do tematu sprzedaży telewizorów. Zamiast jak wszyscy oferować urządzenie za z góry ustaloną kwotę bądź na raty, rozdaje je za darmo. Gdzie jest haczyk?

W prywatności. Telewizory od Telly mają dwa ekrany (jeden właściwy, drugi mniejszy pod soundbarem). Na mniejszym z nich wyświetlane mają być widżety oraz reklamy. Te zaś z kolei mają być targetowane dzięki danym zdobytym przez kamerę, mikrofon oraz monitoring ruchu internetowego.

Jeśli zdecydowaliście się wypisać ze zbierania tych danych, będziecie musieli oddać telewizor lub zapłacić 500 $ (około 2100 zł bez VATu).

Sam telewizor działa pod kontrolą TellyOS i ma wbudowaną obsługę komunikatora Zoom oraz programów do ćwiczeń ze śledzeniem ruchu (dzięki wspomnianej kamerce). Nie obsługuje jednak aplikacji firm trzecich, więc w zestawie dostajemy też dongle z Android TV (nie podano jaki konkretnie), by mieć dostęp do serwisów VOD.

Na początek przygotowano 500 000 telewizorów i ich wysyłka ma ruszyć tego lata.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 199 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...