Wirtualna karta ze zmiennym numerem już w Revolut

Utworzono: 25 marzec 2018, 20:03 Autor :  
Swego czasu nowocześniejsze banki oferowały klientom wirtualne karty do płatności internetowych. Pełniły one rolę "firewalla", który oddzielał potencjalnego cyberprzestępcę od naszych pieniędzy (takie karty nie miały bezpośredniego dostępu do rachunku, trzeba było je wcześniej doładować określoną kwotą).

Ich wadą była jednak konieczność wymiany takiej karty po wycieku jej danych, co zwykle nie było darmowe. Teraz Revolut postanowił wprowadzić nowocześniejszą wersję tego rozwiązania. Mianowicie kartę wirtualną z jednorazowym numerem, który zmienia się po każdej transakcji.

Z jednej strony jest to trochę niewygodne - za każdym razem trzeba ręczne wpisywać nowy numer karty. Z drugiej jednak dużo bezpieczniejsze - w ogóle nie trzeba się martwić, że dane wyciekną po zakupie, bo i tak będą wtedy bezużyteczne.

Nowa opcja jest jak na razie dostępna jedynie dla posiadaczy kont premium Revoluta. Darmowi użytkownicy muszą się więc obejść smakiem.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 864 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...