Google Pay w USA ze wsparciem dla biletów komunikacji miejskiej

Utworzono: 25 marzec 2018, 20:03 Autor :  
O ile płatności udało się w końcu przenieść na bardziej nowoczesny nośnik (smartfony, zegarki), tak z biletami komunikacji miejskiej nie jest tak różowo. Co prawda te krótkookresowe można od dłuższego kupować w aplikacjach typu SkyCash czy moBILET, ale z długookresowymi już tak dobrze nie jest.

Nawet jeśli w niektórych miastach można je kupić przez telefon, to zwykle i tak później trzeba je zgrać do karty miejskiej, bo w telefonie nie da się ich przechowywać. Rozwiązaniem problemu nie jest także system wdrażany między innymi we Wrocławiu (z problemami), gdzie nośnikiem biletu ma stać się karta płatnicza. Dlaczego? Ponieważ o ile telefon może ją zastąpić, to tylko z wykorzystaniem tokenizacji, przez którą numer karty udostępniany przez telefon może zmieniać się częściej niż tylko przy jej wymianie. A wraz z tym numerem tracimy i bilet.

Na pomoc ruszyło więc Google, które postanowiło dodać do Google Pay możliwość przechowywania biletów komunikacji miejskiej. Na początek działa to jedynie w Las Vegas, ale z czasem ma być rozszerzane na kolejne miasta. Po dodaniu biletu do programu, wystarczy zbliżyć telefon do bramki by ją otworzyć. Przy okazji w aplikacji zarejestrowana zostanie nazwa stacji, którą będziemy mogli później zobaczyć w historii. Jest też oczywiście informacja o terminie ważności biletu, a nawet mapka z najbliższymi stacjami.

Źródło: GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 388 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...