Twisto już oficjalnie z Google Pay oraz kartą wirtualną

Utworzono: 15 marzec 2020, 15:03 Autor :  
W październiku zeszłego roku czeski startup Twisto rozpoczął oferowanie swoich usług klientom indywidualnym z Polski. Konkretnie mowa karcie debetowej, powiązanym z nią miesięcznym limicie kredytowym oraz aplikacją mobilną do zarządzania nimi.

Na początku spółce nie szło najlepiej - ewidentnie nie była przygotowana na tak duże zainteresowanie i w sieci można było znaleźć sporo narzekań na długi czas oczekiwania przy kontakcie z obsługą klienta czy problemy z dotarciem listu zawierającego kartę. Sytuacja powoli się jednak poprawia.

Na początku tego tygodnia Twisto poinformowało natomiast o udostępnieniu karty wirtualnej (docelowo spółka chce do 2024 roku zrezygnować z wydawania fizycznych kart i opierać się wyłącznie na wirtualnym plastiku czy płatnościach telefonem czy zegarkiem) oraz możliwości dodania jej do Google Pay w celu płacenia nią zbliżeniowo w tradycyjnych sklepach.

Co ciekawe, płatności kartami Twisto dokonywane przez Google Pay nie muszą być autoryzowane PINem przy kwocie przekraczającej 50 zł - zamiast tego wykorzystywana jest biometria/PIN na telefonie. Działa to jednak dlatego, że Twisto jest firmą czeską i na tamtym rynku Google już wdrożyło w pełni CDCVM (Consumer Device Cardholder Verification Method). Klienci polskich instytucji muszą więc nadal czekać.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 209 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...