W mijającym tygodniu Samsung zaprezentował kolejną generację zegarków Galaxy Watch. Ucieszą się fani fizycznej obrotowej ramki, która powraca w Galaxy Watch 6 Classic. Poza tym jednak zmiany są raczej kosmetyczne.
Kolejna dziwna decyzja świeżo upieczonego właściciela Twittera. Elon Musk postanowił w tym tygodniu zmienić nazwę i logo Twittera na “X”. Dlaczego? Otóż X to niespełnione marzenie Elona sprzed lat, “super” aplikacja łącząca w sobie szereg usług.
Jeśli chodzi o usługi oferujące cyfrowe mapy, to dziś możemy zaobserwować problem znany z wielu innych części sektora technologicznego - przewaga jednej firmy (Google w tym wypadku) nad innymi jest tak wielka (jeśli chodzi o zgromadzone dane jak punkty usługowe, etc.), że praktycznie nikt inny nie jest w stanie stworzyć konkurencji.
Już od dwóch lat Google stopniowo wdraża swój nowy system operacyjny Fuchsia, na razie tylko na inteligentnych ekranach z serii Nest Hub. Przez jakiś czas system był testowany także na smart głośnikach, najwyraźniej nie wypadły one jednak pozytywnie.
Jedną z nielicznych nowości w Galaxy Watch 5 był czujnik temperatury. Niestety, najpierw przez wiele miesięcy był w ogóle nieaktywny, a później stał się dostępny, ale tylko do celów monitorowania cyklu menstruacyjnego u kobiet.
Mamy kolejną ofiarę wojen VOD nad Wisłą. Po głośnym opuszczeniu rynku przez Showmaxa kilka lat temu, teraz na podobny krok decyduje się serwis Viaplay, który skupiał się na oferowaniu transmisji wydarzeń sportowych.
Firma z Mountain View w kwietniu zaczęła testować klienta usługi Nearby Share dla komputerów z systemem Windows, który pozwala na łatwe przesyłanie plików między komputerem, a smartfonem czy tabletem z Androidem.
W połowie maja pisaliśmy o rozpoczęciu publicznych testów komunikatora WhatsApp dla zegarków z systemem Wear OS. Teraz, po mniej więcej dwóch miesiącach testowania programu, twórcy udostępnili wszystkim zainteresowanym finalną wersję.
Gigant z Redmond od kilku miesięcy pracuje nad implementacją sztucznej inteligencji w swoim pakiecie Office. Na chwilę obecną testuje ją wąska grupa wybranych firm. W mijającym tygodniu Microsoft jednak ogłosił już, ile trzeba będzie zapłacić w przyszłości za dostęp do asystenta Copilot w firmowych subskrypcjach Microsoft 365.
Pod koniec marca Google rozpoczęło testy swojej sztucznej inteligencji mającej być odpowiedzią na ChatGPT oraz bazujący na nim chatbot Binga od Microsoftu. Jednak w przeciwieństwie do obu, produkt Google nie był dostępny w krajach Unii Europejskiej.