mObywatel ma zyskać prawo jazdy w grudniu tego roku

Utworzono: 12 wrzesień 2020, 15:09 Autor :  
W aplikacji mobilnej mObywatel dla Androida oraz iOS można już korzystać z cyfrowych odpowiedników dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego czy legitymacji. Ciągle brakowało jednak prawa jazdy. To się jednak niedługo zmieni.

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiedziało właśnie, że cyfrowe prawo jazdy ma trafić do programu w grudniu tego roku. Konkretnie 5 grudnia tego roku. Niewątpliwie z tym dokumentem będzie najłatwiej pod względem akceptacji, ponieważ akceptować musi go praktycznie tylko policja podczas kontroli, a to załatwiła niedawna zmiana prawa.

To ważne, bowiem z cyfrowego dowodu w mObywatelu nadal nie można korzystać w wielu prywatnych firmach, które wymagają fizycznego dokumentu.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 845 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...