Począwszy od Android TV 12, system ten pozwala aplikacjom na wykorzystanie dobrodziejstw telewizorów czy monitorów obsługujących zmienną częstotliwość odświeżania ekranu (w skrócie VRR). Aktualizacja jednak standardowo nie trafiła do zbyt wielu urządzeń, więc i twórcy aplikacji się nie spieszą.
Subskrypcje podbijają świat i Meta też postanowiła skorzystać z tego trendu. Firma ogłosiła dość niespodziewanie udostępnienie subskrypcji Meta Quest+, która w zamian za regularną opłatę ma dawać użytkownikom dwie gry miesięcznie.
Wraz z nadejściem Wear OS w wersji 3.0 nastała bardzo dziwna sytuacja z asystentem głosowym od Google - nie jest on już domyślnym elementem systemu jak w poprzednich wersjach. Na początku, po premierze Galaxy Watch 4, Asystenta Google na zegarkach nie było w ogóle.
Posiadacze gogli Quest 2 oraz Quest Pro właśnie zaczęli dostawać kolejną większą aktualizację ich systemu operacyjnego. Oznaczona numerkiem v55 przynosi wyższą wydajność procesora i układu graficznego obiecane jakiś czas temu, ale nie tylko.
Sony jakiś czas temu ogłosiło podwyżkę cen swojej konsoli PlayStation 5. Microsoft skorzystał wtedy z okazji i chcąc zebrać trochę pozytywnego PRu, ogłosił brak planów podwyżek w najbliższym czasie.
Pamiętacie jeszcze komunikator Zoom? Szczyt swojej popularności miał w czasie pandemii, nadal jednak istnieje i się rozwija. Twórcy właśnie zapowiedzieli udostępnienie wersji dla telewizorów z Android TV na pokładzie.
Być może wiecie, że na telefonach i tabletach z Androidem Google oferuje widżet o nazwie “At a Glance”, który zwykle pokazuje datę i aktualną pogodę, ale poza tym również nadchodzące wydarzenia, informacje o odlotach samolotów, itd.
W połowie marca pisaliśmy o trwających pracach nad wersją aplikacji Pocket Casts dla zegarków z systemem Wear OS. Okazuje się, że programiści pracowali dość sprawnie, bowiem raptem po trzech miesiącach udostępniona została beta aplikacji.
Kiedy chatbot Binga od Microsoftu oraz ChatGPT na dobre zadomowiły się już na rynku (i oba działają po polsku), Google ciągle usiłuje dogonić swoją konkurencję. Ich odpowiedź, czyli bot Bard dogania konkurencję umiejętnościami, ale nadal jest w tyle pod względem dostępności geograficznej oraz znajomości języków.
Tytułowy komunikator w coraz większym stopniu dogania swoją konkurencję, która od początku stawiała na multiplatformowość i dostępność na komputerach. Ma już przyzwoitą aplikację czy rozmowy wideo i audio. Teraz zyskuje udostępnianie ekranu.