Wrześniowa ...

Kilka miesięcy temu Microsoft ...

Google ponownie ...

Kiedy platforma Android TV ...

Ebooki w Polsce ...

Już od dłuższego czasu Polska ...

Amazon ...

Od kilku tygodni po sieci ...

Wsparcie ...

Jakiś czas temu Apple ...

Mi Band 6 zyska ...

Od lat opaski Mi Band od ...

Microsoft rezygnuje ...

Gigant z Redmond jest jedną z ...

Citi oficjalnie ...

Citi Handlowych był jednym z ...

Nintendo Switch ...

Wielu posiadaczy tytułowej ...

Nowa generacja ...

Sonos zaprezentował dziś swój ...

Facebook pokazał ...

Większość z Was pewnie ...

Microsoft Start ...

W ostatnim czasie Microsoft ...

Windows 11 w ...

Microsoft bardzo spieszy się ...

Pierwsze plotki o ...

Snapdragon Wear 4100 dopiero ...

Ubisoft+ w Google ...

Subskrypcja Ubisoftu była ...

Shield TV pominie ...

Mimo znacznie zacieśnionej ...

Wystartował polski oddział Aion Banku

Utworzono: 08 sierpień 2021, 09:08 Autor :  
W mijającym tygodniu wystartował polski oddział belgijskiego wirtualnego (czyli bez placówek) banku Aion, który zarządzany jest przez twórcę Alior Banku i jego cyfrowej odnogi Alior Sync. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim systemem opłat.

Zamiast posiadać osobne ceny dla różnych usług, Aion oferuje po prostu trzy pakiety subskrypcji oferujące różne usługi w ramach stałej miesięcznej opłaty (podobnie jak Revolut, który jednak nadal jest bardziej kojarzony z fintechem niż bankiem mimo posiadania licencji).

Na zachodzie Aion nie oferował bezpłatnego pakietu, ale już w Polsce zdecydował się taki dodać (w naszym kraju raczej trudno odnieść sukces mając tylko bezwzględnie płatne konta bankowe).

Mamy więc darmowy pakiet Light, który daje nam darmowe konto złotówkowe z polskim numerem, konto oszczędnościowe 1% (ale tylko do końca roku) oraz konta walutowe (również oszczędnościowe), darmową wirtualną kartę płatniczą z obsługą Apple i Google Pay (fizyczna nie ma miesięcznych opłat, ale w darmowym pakiecie trzeba zapłacić 12 zł za jej wysłanie). Nie ma limitów wpłat i wypłat, zwykłe przelewy są darmowe.

Użytkownicy darmowego pakietu mogą dokupić bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie za 10 zł miesięcznie oraz dostęp do platformy inwestycyjnej za 20 zł. Każdy przelew natychmiastowy będzie ich kosztował 5 zł. Wszystkie te opcje posiadacze pakietu Smart (30 zł miesięcznie) mają już wliczone w jego koszt, a posiadacze pakietu All-Inclusive (50 zł miesięcznie) dodatkowo zyskują dostęp do sekcji MoneyMax (np. ubezpieczeń czy opcji obniżania różnych rachunków za media).

Aion chwali się też, że wszystko możemy zrobić z poziomu aplikacji mobilnej, co w wielu polskich bankach nadal nie jest możliwe i wciąż często możemy zostać w pewnym sprawach zaproszeni do placówki. Preferowaną formą kontaktu z konsultantami jest czat w aplikacji, ale możemy też poprosić o tradycyjną rozmowę telefoniczną.

Podobnie jak w wypadku fintechów, konto zakłada się poprzez aplikację mobilną (iOS | Android).

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 217 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...