Żabka automatyzuje robienie hot dogów

Utworzono: 05 czerwiec 2022, 11:06 Autor :  
W zeszłym roku Żabka pozazdrościła Amazonowi sklepu bez kas i kasjerów otwierając pierwszy Żabka Store w Poznaniu. Był to sklep, do którego wejściówką był program żappka, pełnił on też w pewnym sensie rolę kasy (w nim dodawaliśmy kartę do płatności oraz mieliśmy dostęp do historii zakupów).

Elementem wyróżniającym było to, że sklep był naszpikowany czujnikami i kamerami, dzięki którym system wiedział jakie towary bierzemy z półek. Klient nie musiał więc ich ręcznie skanować, po prostu wkładał je do torby i wychodził, należność za nie była automatycznie pobierana z podłączonej karty.

Od tego czasu takie sklepy zaczęły się pojawiać w całej Polsce, zmieniły też nazwę na Żabka Nano i zyskały też nową formę - obok samodzielnych lokali jak wcześniej, pojawiały się też jako część innych punktów (np. Decathlona czy siłowni Zdrofit). Cały czas oferowały jednak tylko towary z półek i kawę. To się ma jednak zmienić.

W jednym z samoobsługowych sklepów Żabki (niestety nie sprecyzowano którym) działa już bowiem robot przygotowujący hot dogi. Na razie w ramach testów korzystać z niego mogą jedynie pracownicy i współpracownicy sieci, ale niedługo również zwykli klienci powinni zyskać dostęp do niego.

Jak widać Żabka konsekwentnie dąży do zminimalizowania ludzkiej obsługi swoich sklepów.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 164 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...