mObywatel będzie nareszcie równoważny z fizycznym dowodem?

Utworzono: 29 maj 2022, 10:05 Autor :  
Jedną z bolączek cyfrowego dowodu osobistego oferowanego w aplikacji mObywatel jest to, że nie jest on równoznaczny z plastikową wersją. Ustawodawca wymusił jego uznawanie jedynie w pewnych urzędowych sprawach, zaś w innych zostawił dowolność, z której chociażby większość firm nie skorzystała.

Ciągle więc często plastik i tak trzeba nosić ze sobą. To ma się jednak wkrótce zmienić - ostatnio opublikowano projekt ustawy, która ma wprowadzać podstawy prawne dla opisywanych niedawno nowości w mObywatelu. Jest w nim jednak także zapis o zrównaniu ważności cyfrowych dokumentów z mObywatela z tymi fizycznymi, co w końcu pozwoliłoby zwiększyć przydatność cyfrowych dokumentów.

Niestety, nie wiadomo ile czasu zajmie proces uchwalania ustawy (jest też zawsze ryzyko, że w międzyczasie ktoś zgłosi poprawki ograniczające opisywane zmiany).

Źródło: Tabletowo.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 164 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...