YouTube na telewizorach z opcją synchronizacji z aplikacją w telefonie

Utworzono: 05 czerwiec 2022, 11:06 Autor :  
Do tej pory w kontekście łączenia telefonu z telewizorem skupiano się raczej w kontekście wysyłania filmów czy muzyki z urządzeń mobilnych na duży ekran. Przydać się może jednak także łączność w drugą stronę, którą wykorzystać postanowił właśnie YouTube.

Przedstawiciele serwisu ogłosili kilka dni temu rozpoczęcie udostępniania użytkownikom nowej opcji łączenia się z telefonem. Otóż, jeśli oglądacie coś z YouTube na swoim telewizorze i otworzycie klienta serwisu na swoim smartfonie lub tablecie połączonym z tą samą siecią Wi-Fi, zobaczycie komunikat pytający czy chcecie się połączyć z telewizorem. Zgoda poskutkuje wyświetleniem strony oglądanego w danej chwili filmu z opisem, komentarzami i opcjami ocenienia go.

Według inżynierów, statystyki sugerowały, że użytkownicy i tak często robili coś takiego ręcznie (wyszukując film na telefonie) ze względu na niezbyt wygodną obsługę pilotem bardziej zaawansowanych funkcji, więc zdecydowali się oni im to ułatwić.

W pewnym sensie jest to powrót do koncepcji “second screen”, która była popularna lata temu, wtedy głównie na konsolach do gier. Część z nich oferowała wtedy w aplikacjach mobilnych dodatkowe opcje lub ekrany dla graczy. Do skrajności doszło Nintendo w Wii U, które dodatkowy ekran miało po prostu wbudowany w kontroler.

Nowa funkcja jest udostępniana stopniowo, więc może minąć kilka tygodni zanim wszyscy zyskają do niej dostęp.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 133 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...