mObywatel od teraz ma być respektowany także w bankach

Utworzono: 02 wrzesień 2023, 14:09 Autor :  
W lipcu zadebiutował mObywatel w wersji 2.0, który wedle szumnych zapowiedzi miał w końcu móc zastąpić plastikowy dowód. Ostatecznie okazało się, że nie wszędzie tak się stanie od razu (poza oczywistym wyłączeniem przejść granicznych, “odroczenie” uzyskały chociażby banki).

Do tego sama premiera zaliczyła solidne opóźnienie, ponieważ serwery przez około tydzień nie były w stanie obsłużyć zwiększonego zainteresowania, przez co większość użytkowników nie mogła się do zaktualizowanej aplikacji zalogować.

Dziś jednak aplikacja jest już w nieco lepszej kondycji. Do tego od początku września wygasło wspomniane “odroczenie” dla banków, więc powinny one już akceptować mDowód w aplikacji zamiast plastikowej wersji.

Źródło: Tabletowo.pl



Komentarze::DISQUS_COMMENTS 397 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...