KIR rozpoczyna wdrażanie polecenia zapłaty na miarę XXI wieku

Utworzono: 29 lipiec 2017, 20:07 Autor :  
Starsza część naszych czytelników, która musi już opłacać samodzielnie rachunki za różnego rodzaju media zapewne słyszała o czymś takim jak polecenie zapłaty. W założeniu pozwala ono na uproszczenie płatności za rachunki poprzez ich zautomatyzowanie. Niestety, ma trochę wad wynikających z powstania w czasach, gdy internet i smartfony nie były jeszcze tak popularne.

Chodzi przede wszystkim o konieczność wysyłania tradycyjną pocztą formularzy do naszego banku oraz firmy, której płacimy czy o problemy z wycofaniem płatności w razie niezgodności w wystawianych rachunkach. Te wady ma naprawić duchowy następca polecenia zapłaty, czyli system Qlik wdrażany właśnie przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Będzie on pozwalał na dodanie nowej firmy w kilku kliknięciach bez potrzeby wysyłania czegokolwiek tradycyjną pocztą. Ponadto nie wyśle pieniędzy, dopóki sami tego nie zatwierdzimy w systemie transakcyjnym naszego banku (ułatwienie będzie się więc sprowadzało do automatycznego przesyłania rachunków do banku, który będzie nam je prezentował do zatwierdzenia jednym kliknięciem).

Obecnie Qlik jest dostępny dla klientów Millennium i obsługuje kilkanaście firm, ale zapewne z czasem się rozwinie i miejmy nadzieję zastąpi leciwy system polecenia zapłaty.

Źródło: Cashless.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 525 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...