WP Pilot - w pełni niezależny streaming tradycyjnej kablówki przez internet

Utworzono: 16 lipiec 2017, 17:07 Autor :  
Posiadacze abonamentów niektórych kablówek czy platform satelitarnych już od kilku lat mogli korzystać z usług pozwalajacych na streaming wybranych kanałów z ich pakietów przez internet na komputerach czy urządzeniach mobilnych. Do tej pory trudno było jednak o usługę tego typu, która nie wymagałaby posiadania pakietu tradycyjnej kablówki lub łącza internetowego od określonego operatora.

Ostatnio jednak WP wciągnęło pod swoją markę usługę nazywającą się wcześniej Videostar i zaczęło powoli promować pod nową nazwą WP Pilot. Oferuje ona dostęp do kilku darmowych kanałów (między innymi państwowej TVP, Polsatu czy TVP) oraz płatne pakietu poszerzające tę listę o kilkadziesiąt dodatkowych stacji (np. Comedy Central, AXN, MTV, FilmBox, BBC, Viasat History czy Viasat Explore) bez konieczności posiadania tradycyjnej kablówki czy łącza internetowego konkretnego dostawcy.

Wystarczy, że mamy jakiekolwiek dostęp do internetu i komputer z systemem w miarę nowoczesną przeglądarką obsługującą HTML5 lub wtyczkę Flash, telewizor / przystawkę z Android TV (aplikacja) czy tablet / telefon z iOS lub Androidem (aplikacja). Wspierane jest również odtwarzanie przez Chromecasta.

Wybrany pakiet można opłacać jednorazowo z pomocą usługi PayU (w wypadku tańszych pakietów nawet SMSem) lub zdecydować się na automatyczną opłatę miesięczną ściąganą z karty płatniczej (wówczas w ramach promocji dostaniemy kilkuzłotowy rabat).

Przy czym jeśli chcielibyście w ten sposób uniknąć płacenia abonamentu na TVP, to niestety strona z najczęściej zadawanymi pytaniami rozwieje Wasze nadzieje - korzystanie z usługi wymaga płacenia tego podatku, więc jeśli wejdzie w życie prawo zmuszające dostawców telewizji do przekazywania danych swoich klientów, to WP zapewne również będzie zobligowana to zrobić w wypadku użytkowników WP Pilot.

Źródło: AntywebKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1117 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...