ING jako pierwsze z opcją podglądu kont z innych banków w systemie transakcyjnym

Utworzono: 28 październik 2019, 17:10 Autor :  
We wrześniu w życie weszła unijna dyrektywa PSD2, która między innymi nakazywała bankom udostępnienie historii transakcji kont oraz opcji inicjowania przelewu poprzez oficjalne API, aby inne serwisy mogły z nich korzystać za przyzwoleniem użytkowników.

Niestety, ze względu na regulatorów rynku, którzy wydają licencje na korzystanie z owych API, nadal niewiele jest aplikacji, które wykorzystują możliwości dawane przez PSD2. Wygląda na to, ze pierwsze będą same banki.

ING właśnie ogłosiło, że w ich systemie można już podglądać dane kont z innych banków (na razie tylko mBanku i Millennium). Jest to dosłownie tylko podgląd, ponieważ nie mamy możliwości wykonywania z nich przelewów. Dodanie konta trzeba oczywiście zatwierdzić w banku macierzystym.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 402 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...