Epidemia przyspiesza zwiększenie limitu płatności zbliżeniowych bez PIN

Utworzono: 22 marzec 2020, 14:03 Autor :  
Na początku tego roku pojawił się temat podniesienia limitu na płatności zbliżeniowe bez podawania kodu PIN z dotychczasowych 50 zł do 100 zł. Jako powody podawano niską wysokość na tle innych krajów Unii Europejskiej, niewielką ilość kradzieży pieniędzy transakcjami bez PIN oraz wygodę użytkowników.

Pierwotnie jednak zanosiło się na to, że proces zdobywania zgód oraz wdrażania zmian w oprogramowaniu banków czy terminali zajmie kilka miesięcy. W międzyczasie dotarła do nas epidemia koronawirusa i proces ten znacząco przyspieszyła.

Już w piątek wieczorem pierwsi klienci mogli płacić do 100 zł bez podawania PINu. Zanim jednak będzie to dotyczyć wszystkich, minie zapewne jeszcze kilka dni lub tygodni. Wynika to z konieczności wdrożenia zmian przez wszystkie banki, agentów rozliczeniowych oraz aktualizacje oprogramowania w samych terminalach.

Czasami konieczna może być też tradycyjna płatność stykowa (jak przy aktywacji karty), by zmienić dane zapisane w czipie na naszym plastiku.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 251 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...