BLIK oficjalnie dodaje obsługę wpłat we wpłatomatach

Utworzono: 11 czerwiec 2017, 17:06 Autor :  
Być może słyszeliście, że jakiś czas temu PKO wprowadziło możliwość dokonywania wpłat gotówki w swoich wpłatomatach za pomocą kodu BLIK zamiast karty płatniczej. Wówczas jednak było to ich własne rozwiązanie (a więc bez szans na obsługę w maszynach innych instytucji), oficjalnie przez BLIKa nie wspierane. Kilka dni temu jednak Polski System Płatności ogłosił dodanie wsparcia dla nowego rodzaju transakcji.

Oznacza to, że teraz każdy bank może już dodać obsługę wpłat z pomocą BLIKa i powinno to działać ze wszystkimi maszynami, które wspierają operacje BLIKa. W praktyce, nową funkcję oferuje na razie jedynie ING w swoich wpłatomatach, wkrótce ma ona działać też w maszynach z logo Planet Cash. Prace nad dodaniem obsługi wpłat przy pomocy BLIKa potwierdziły również BZ WBK, mBank oraz Millennium (ten ostatni na razie tylko we własnych wpłatomatach, opcja ma pojawić się do końca tego roku).

Źródło: Cashless.plKomentarze::DISQUS_COMMENTS 475 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...