Netflix rezygnuje ze wspierania AirPlay na iOS

Utworzono: 07 kwiecień 2019, 12:04 Autor :  
W dzisiejszych czasach możliwość przesłania obrazu z urządzenia mobilnego na nasz telewizor z pomocą rozwiązań typu AirPlay czy Chromecast bierzemy raczej za pewnik. A tymczasem okazuje się są serwisy VOD, w dodatku jedne z bardziej popularnych, które z tych rozwiązań potrafią zrezygnować.

Mowa konkretnie o Netfliksie, który kilka dni temu przestał wspierać AirPlay. Firma oficjalnie tłumaczy to rozpoczęciem przez Apple licencjonowania AirPlay producentom telewizorów, jednocześnie nie oferując twórcom aplikacji możliwości ustalenia, jakie jest urządzenie docelowe (do tej pory oficjalnie mogło to być jedynie Apple TV, więc problemu nie było).

Zresztą dla przystawki Apple dostępny jest oficjalny klient serwisu, więc jej posiadacze nadal mogą korzystać z serwisu, choć już bez inicjowania odtwarzania z poziomu aplikacji w iPhonie, iPodzie czy iPadzie.

Źródło: MacRumorsKomentarze::DISQUS_COMMENTS 289 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...