Google eksperymentuje z reklamami w Android TV

Utworzono: 07 kwiecień 2019, 12:04 Autor :  
Od jakiegoś czasu Google eksperymentuje z pewnymi formami reklam w Android TV. Zaczeło się od automatycznego włączania kanału z rekomendowanymi aplikacjami z Play Store, a ostatnio doszła do tego automatyczna aktywacja wiersza ze sponsorowanymi kanałami i sporej części użytkowników.

Oliwy do ognia dolewało to, że w przeciwieństwie do rekomendacji aplikacji, kanału sponsorowanych treści nie da się wyłączyć inaczej niż odinstalowując aktualizacje pakietu Android TV Core Services. Jednak według oświadczenia Google, posiadacze przystawek NVIDIA SHIELD TV oraz Xiaomi Mi Box nie powinni widzieć sponsorowanych kanałów - te są na razie testowane tylko w telewizorach Sony.

Jeśli je widzą, to możliwie, że w wyniku błędu zbliżonego do tego, który jest związany ze wspomnianymi rekomendacjami aplikacji z Play Store - mimo ich wyłączania w ustawieniach, ciągle się aktywują ponownie.

Źródło: Android Police



Komentarze::DISQUS_COMMENTS 415 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...