Na początku czerwca Samsung rozpoczął publiczne testy aktualizacji do Wear OS 4 oraz One UI 5 dla zegarków Galaxy Watch 4 oraz 5. Niedawno testy się zakończyły i w tym tygodniu firma ogłosiła, że powoli rusza proces udostępniania finalnej wersji aktualizacji wszystkim posiadaczom tych urządzeń.
Kolejna konsola wkrótce straci swój sklep. Microsoft ogłosił kilka dni temu wyłączenia dostępu do swojego sklepu z grami na konsolach Xbox 360. Oznacza to, że posiadacze tych urządzeń nie będą mogli już kupować na nie nowych gier czy dodatków do nich. Na szczęście możliwość pobierania już posiadanych tytułów ma pozostać.
W tym tygodniu Google zaczęło wyświetlać na zegarkach z Wear OS 2.x powiadomienie o planowanym wyłączeniu swojego Asystenta na nich (ale bez konkretnej daty), zachęcające do zakupu zegarka z aktualną wersją Wear OS.
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pojawieniu się nowej aplikacji Netflixa pozwalającej zamienić smartfona z wirtualny pad do grania w chmurze na telewizorze. Wtedy jednak nie było z czym jej używać, bowiem firma nie oferowała nikomu z zewnątrz dostępu do swojej usługi.
Niestety, okazało się, że decyzja Netfliksa o blokowaniu dzielenia się kontami przyniosła oczekiwane rezultaty - liczba subskrybentów znów zaczęła rosnąć (zobaczymy tylko na jak długo). W tej sytuacji nietrudno było przewidzieć, że pojawią się chętni naśladowcy.
Konkurent Twittera od Mety powoli się rozwija. Doczekał się już widoku samych obserwowanych w swoich aplikacjach, przyszedł więc czas na uzupełnianie kolejnych braków. Tym razem twórcy zapowiedzieli plany dodania pełnoprawnej wersji webowej i wyszukiwarki.
Mimo ostatnich wysiłków mających na celu zachęcić twórców gier AAA do udostępniania ich na komputerach Mac, Apple to niespecjalnie wychodzi. Owszem, kilka głośnych tytułów zostało wydanych (chociażby Resident Evil Village czy Death Stranding), ale poza tym nic się nie zmieniło.
Tytułowa sieć społecznościowa jest znana ze swojego algorytmu zaskakująco skutecznie sugerującego treści użytkownikom (przynajmniej w porównaniu do algorytmów Facebooka czy Twittera).
Kilka lat temu pisaliśmy o rozpoczęciu przez Google prac nad rozdzieleniem przeglądarki Chrome od reszty systemu Chrome OS, tak aby mogła ona otrzymywać aktualizacje niezależnie, jak na każdej innej platformie. Nosiły one nazwę kodową “Lacros”.
W czerwcu tego roku Microsoft zapowiedział wyłączenie Cortany w systemie Windows 10 oraz 11. Od tamtej pory jednak niewiele się w tym temacie działo. Aż do teraz. Wirtualna asystentka przestała bowiem już działać w testowych kompilacjach Windowsa 11.