Threads wystartowały w Unii Europejskiej

Utworzono: 17 grudzień 2023, 18:12 Autor :  
Doczekaliśmy się na Starym Kontynencie największego chyba konkurenta dla Twittera czyli serwisu Threads. Kilka miesięcy temu Meta po cichu zablokowała obywatelom Unii Europejskiej dostęp do większości jego funkcji (działo praktycznie tylko przeglądanie wpisów) i wzięła się za dostosowywanie usługi do unijnych przepisów.

W tym tygodniu proces ten zakończono i oficjalnie odblokowano serwis w krajach Unii Europejskiej (a więc też w Polsce). Dość szybko można było zauważyć pojawiające się polskie profile różnych marek, nieco mniej mediów, a poza tym spory zalew nowych użytkowników.

Otrzymaliśmy dostęp do nieco bardziej kompletnego konkurenta Twittera niż reszta świata tuż po jego starcie - jest już chociażby podstawowy system tagów czy wyszukiwarka wpisów (na początku można było wyszukiwać jedynie użytkowników). Można też wybierać pomiędzy algorytmiczną i chronologiczną linią czasu (trzeba kliknąć logo serwisu na głównym ekranie, by stosowne zakładki się pojawiły).

Czas pokaże, czy serwisowi Mety uda się wykorzystać gorsze chwile Twittera pod rządami Elona Muska i przejąć od niego większość użytkowników czy może skończy podobnie jak Mastodon, czyli na dłuższą metę tylko z zainteresowaniem pewnej niszy.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 524 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...