BlueSky doczekało się publicznego dostępu dla osób bez kont

Utworzono: 23 grudzień 2023, 13:12 Autor :  
Odkąd Elon Musk przejął Twittera i ciągnie go w dół swoimi kontrowersyjnymi pomysłami, konkurencja w postaci Mastodona, Threads czy BlueSky zyskuje użytkowników. Ten ostatni serwis w tym tygodniu nareszcie otworzył się na niezarejestrowanych użytkowników.

Do tej pory bowiem osoba bez konta nie mogła przeglądać wpisów na BlueSky. Kilka dni temu jednak udostępniono aktualizację, która to w końcu zmieniła.

Niestety, ma to też negatywne konsekwencje - BlueSky obecnie nie ma czegoś takiego jak profile prywatne. Ma jedynie opcję “sugerowania” aplikacjom, by nie wyświetlały naszego profilu niezalogowanym użytkownikom. Jest to jednak tylko tyle, sugestia, do której dany klient nie musi się zastosować.

Przy okazji zmieniono także logo serwisu. Nie są to już generyczne chmurki na tle błękitnego nieba, a niebieski motyl. Twórcy tłumaczą zmianę tym, że użytkownicy od dawna wykorzystywali emotikonę motyla do informowania o swoich kontach w BlueSky.

Źródło: The VergeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 513 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...