Symantec postanowił stworzyć własny router

Utworzono: 06 styczeń 2017, 16:01 Autor :  
W dobie coraz większej ilości inteligentnych urządzeń w naszym domu (telewizorów, lodówek, żarówek, termostatów, etc.) zaczyna pojawiać się problem ich bezpieczeństwa. Oprogramowanie na takich sprzętach póki co jest rzadko aktualizowane, co stanowi doskonałą okazję dla hakerów, którzy chcieli by je wykorzystać w swoim botnecie czy też w celu dostania się do naszej sieci.

Dlatego firma Symantec postanowiła stworzyć własny router, którego zadaniem jest chronienie urządzeń w naszej sieci na styku z internetem. Zresztą producenci routerów do tej pory też zaliczyli już kilka wpadek związanych z brakiem aktualizacji lub ich wolnym opracowywaniem.

Urządzenie Norton Core ma z pomocą różnych technik (stałych aktualizacji zabezpieczeń, bezpiecznych DNSów, szyfrowania, etc.) chronić wszystko co ma "smart" w nazwie przed hakerami, a jeśli już do jakiegoś z nich uda się włamać, to odciąć je od sieci zanim zagrożenie się rozprzestrzeni.

Dodatkowo w ręce użytkowników oddano także aplikację mobilną, w której można sprawdzić ocenę bezpieczeństwa naszej sieci i odbierać powiadomienia o pojawieniu się ewentualnych zagrożeń. Jest również opcja kontroli rodzicielskiej.

Jeśli zaś chodzi o technikalia, to Norton Core obsługuje sieci Wi-Fi w standardzie ac i na częstotliwościach 2,4 GHz oraz 5 GHz. Całość działa pod kontrolą dwurdzeniowego procesora o taktowaniu 1,7 GHz i według producenta ma pokrywać zasięgiem od 280 do 460 metrów kwadratowych powierzchni.

Cena? W ramach preorderów 200 $ (około 825 zł), po premierze natomiast ma podskoczyć do 280 $ (około 1156 zł).

Źródło: EngadgetKomentarze::DISQUS_COMMENTS 594 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...