Kolejny bank umożliwa zdalne założenie profilu zaufanego

Utworzono: 14 styczeń 2017, 15:01 Autor :  
O ile sam ePUAP nadal jest bardzo nieintuicyjny, o tyle sam profil zaufany pozwalający korzystać także z innych usług rządowych powoli staje się coraz łatwiej dostępny. Do niedawna w celu jego założenia trzeba było odwiedzać ZUS, skarbówkę lub wybrane placówki banków. Od kilku miesięcy można to jednak robić poprzez systemy transakcyjne banków.

Pierwsze było oczywiście praktycznie państwowe PKO BP, później dołączyło do niego ING. Ostatnio natomiast lista ta rozszerzyła się o Bank Millennium, o czym informuje serwis Cashless.pl. Nad umożliwieniem zakładania profilu zaufanego pracują również inne banki, a nawet operatorzy komórkowi.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1213 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...