NVIDIA prezentuje odświeżoną przystawkę SHIELD TV

Utworzono: 06 styczeń 2017, 16:01 Autor :  
Podczas tegorocznych targów CES firma NVIDIA zaprezentowała odświeżoną wersję swojej przystawki / konsoli działającej pod kontrolą systemu Android TV. Różnice nie są wielkie i obecnych posiadaczy raczej nie zachęcą do zakupu (chyba, że samych akcesoriów), tym bardziej, że nowinki w oprogramowaniu mają otrzymać razem z aktualizacją systemu.

Co się zatem zmieniło? Przede wszystkim rozmiar wersji bazowej, która zmalała aż o 40 %, zachowując przy tym wszystkie parametry (a więc układ Tegra X1, 3 GB RAMu oraz 16 GB wbudowanej pamięci, którą można rozbudować kartami microSD lub pamięcią podłączaną do portu USB). Niestety, wygląda na to, że wersja z dyskiem HDD o rozmiarze 500 GB zachowała poprzednie wymiary.

Ponadto odświeżono nieco dołączony kontroler, który po premierze Asystenta Google na Android TV będzie obsługiwał jego aktywację zwykłym wypowiedzeniem hasła "Ok Google" bez wciskania jakichkolwiek przycisków. Całość natomiast ma działać pod kontrolą Androida 7.0 (stosowna aktualizacja zostanie też udostępniona dla pierwszej generacji) i zyskać aplikację kliencką usługi Amazon Prime Video (do tej pory na Android TV dostępną jedynie na telewizorach Sony).

Przedsprzedaż nowej wersji już ruszyła, między innymi w sklepie x-kom, gdzie wersję bazową wyceniono na 1000 zł, a edycję Pro (z dyskiem 500 GB) na 1480 zł.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 463 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...