KNF w końcu odniósł się do wideoweryfikacji

Utworzono: 21 październik 2017, 13:10 Autor :  
Od kilku miesięcy w Aliorze oraz BZ WBK można potwierdzać swoją tożsamość za pomocą wideoweryfikacji zamiast tradycyjnej wizyty w oddziale lub okazanie dowodu kurierowi przy okazji podpisywania umowy. Do tej pory jednak nie było jasnego stanowiska w tej sprawie Komisji Nadzoru Finansowego.

To jednak, jak donosi serwis Cashless, kilka dni temu nareszcie zostało podano do publicznej wiadomości. KNF mówi, że wideoweryfikacja może być zgodna z przepisami, pod warunkiem dołożenia wszelkiem staranności przy potwierdzaniu, że ktoś nie posługuje się sfałszowanym dowodem (może się zatem okazać, że bank i tak odeśle nas do oddziału lub kuriera, jeśli będziemy mieli kamerkę rejestrującą obraz niskiej rozdzielczości).

Przytoczono również opinię GIODO, który zaznaczał, ze w wypadku weryfikacji z pomocą twarzy powinno się dodatkowo używać kamer technicznych celem potwierdzenia, że mamy do czynienia z prawdziwym człowiekiem, a nie tylko jego zdjęciem czy sfałszowanym filmem.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 716 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...