Amazon dostarczy zakupy do mieszkania pod Waszą nieobecność

Utworzono: 28 październik 2017, 18:10 Autor :  
Do czego może się przydać inteligenty zamek poza otwieraniem drzwi ze smartfona czy zegarka, czy zdalnego wpuszczania znajomych lub rodziny, gdy nie zdążymy wrócić przed ich przybyciem? Przykładowo do umożliwienia kurierowi dostarczenia paczki pod naszą nieobecność - podwaliny do takiej opcji stworzył Amazon, czym niedawno firma się pochwaliła.

Firma Jeffa Bezosa zaprezentowała kilka dni temu rozwiązanie o nazwie Amazon Key, które składa się z inteligentnego zamka, kamerki oraz odpowiedniego oprogramowania. Dzięki niemu, kurier z przesyłką może wejść do mieszkania pod naszą nieobecność, my z kolei możemy pilnować z pomocą kamerki czy nie wszedł zbyt daleko i nie robił czegoś więcej, niż tylko zostawienie paczki.

Dodatkowo, posiadacze Amazon Key będą mieli także możliwość stworzenie tymczasowego kodu otwierającego drzwi, który będą mogli udostępnić, np. znajomym opiekującym się kwiatami czy zwierzętami podczas naszej nieobecności, a po powrocie usunąć.

Amazon Key ruszy w wybranych lokalizacjach w USA już 8 listopada, jednak na chwilę obecną nie wiadomo kiedy firma wyjdzie ze swoim produktym poza granice Stanów Zjednoczonych.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 545 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...