Google zaczyna udostępniać narzędzie do migracji z Play Music do YouTube Music

Utworzono: 16 maj 2020, 12:05 Autor :  
Ostatnio firma z Mountain View wzięła się w końcu do pracy i regularnie uzupełnia braki w usłudze YouTube Music względem poprzednika, czyli Google Play Music. Wszystko po to, żeby skończyć utrzymywanie dwóch produktów równolegle i zamknąć ten ostatni.

Po dodaniu opcji uploadowania własnej muzyki pod koniec lutego, teraz w końcu ogłoszono rozpoczęcie udostępniania narzędzia pozwalającego w zautomatyzowany sposób przenieść dane z jednej usługi do drugiej. Jest ono jednak udostępniane stopniowo, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na maila o możliwości transferu.

Samo narzędzie przeniesie takie dane jak rekomendacje, listy odtwarzania, stacje radiowe, listy lubianych i nielubianych utworów, przesłaną muzykę oraz zakupy ze sklepu Google Play. Dodatkowo, jeśli korzystaliście z płatnej subskrypcji Google Play Music, ona również zostanie zmigrowana przy zachowaniu ceny.

Po migracja nadal będzie można korzystać z obu serwisów do czasu całkowitego zamknięcia Google Play Music.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 336 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...