Facebook unifikuje obsługę płatności w swoich produktach

Utworzono: 20 listopad 2019, 19:11 Autor :  
Firma Marka Zuckerberga w coraz większej ilości swoich produktów implementuje obsługę płatności w różnych celach. Aby nieco je uporządkować oraz ujednolicić, kilka dni temu ogłoszono zintegrowanie ich obsługi w jednej usłudze, którą nazwano Facebook Pay.

Przy czym wiedząc, że ludzie nie mają zaufania do Facebooka, zdecydowano się nie wymuszać łączenia danych płatniczych z poszczególnych produktów. Możemy więc je połączyć, ale nie musimy. Jednocześnie taka, a nie inna nazwa wyraźnie mówi, kto koniec końców przetwarza nasze płatności.

Facebook Pay jest udostępniany stopniowo, więc możecie go jeszcze nie widzieć na swoich kontach. Ponadto, na początek nowa usługa będzie obsługiwać płatności w samym Facebooku (zbiórki, kupowanie biletów, elementów w grach czy na Marketplace) oraz komunikatorze Messenger (przesyłanie pieniędzy znajomym i zakupy w grach).

Natomiast w Instagramie oraz komunikatorze WhatsApp, nowy system płatności ma zastąpić istniejące implementacje “z czasem”.

Źródło: Droid LifeKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1451 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...