Google wydłuża o rok wsparcie dla większości Chromebooków

Utworzono: 10 listopad 2019, 09:11 Autor :  
Chrome OS jest chyba jedyną platformą Google'a, na której firmie udało się całkiem dobrze zorganizować system aktualizacji systemu. Są one dystrybuowane przez firmę z Mountain View, dla z góry ustalonych zestawów specyfikacji, na bazie których producenci tworzą swoje komputery.

Dzięki temu nowe wersje systemu są dostarczane dosyć długo i bez zbędnej zwłoki. Jedynie z udostępnianiem nowych opcji (np. obsługa aplikacji dla Androida czy Linuksa) czasem są kłopoty, jeśli wymagają nowszej wersji jądra Linuksa (tu już potrzebna jest współpraca z producentami).

Kilka dni temu Google dostarczyło dobrą wiadomość dla wielu posiadaczy komputerów z Chrome OS na pokładzie - okres wsparcia dla aż 135 modeli został wydłużony. W większości wypadków o rok, kilka razy o pół roku i kilka razy aż o dwa lata.

Pełną listę modeli i dat zakończenia wsparcia możecie znaleźć u źródła.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 276 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...