Dzielony ekran w Android Auto w końcu trafia do użytkowników

Utworzono: 07 styczeń 2023, 14:01 Autor :  
W listopadzie zeszłego roku Google uruchomiło publiczną betę nowego interfejsu Android Auto po kilku miesiącach opóźnienia (pierwotnie miał on zostać udostępniony latem). Teraz aktualizacja zaczęła trafiać w końcu do stabilnego kanału.

Dla przypomnienia, nowy interfejs dodaje obsługę dzielonego ekranu (możemy mieć przykładowo widok mapy w jednej połówce i odtwarzacz multimediów w drugiej).

Ponadto rozwiązanie to stało się bardziej elastyczne, jeśli chodzi o obsługiwane wymiary ekranów. Do tej pory bowiem Android Auto mogło działać tylko w prostokącie ustawionym poziomo. Teraz natomiast może wypełniać dowolne kształty, np. kwadrat.

Standardowo, proces udostępniania jest stopniowy i potrwa kilka tygodni. Nie wiadomo niestety, czy będące już na rynku auta ze wsparciem dla Android Auto i mniej typowym ekranem będą wymagały aktualizacji swojego oprogramowania by pozwolić na wypełnienie ekranu zamiast umieszczania go w ramce jak do tej pory (i czy będą one udostępniane przez producentów).

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 391 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...