Apple zaczęło sprzedawać audiobooki czytane przez AI

Utworzono: 07 styczeń 2023, 14:01 Autor :  
Rozwój sztucznej inteligencji w ostatnich latach coraz bardziej się rozpędza. Nieźle radzi sobie w rozpoznawaniu zawartości obrazów, zastępowaniu ludzi na filmach czy z czytaniem tekstu. Powoli zaczyna być stosowana chociażby w przemyśle filmowym.

Kwestią czasu było więc spróbowanie zastąpienia żywych lektorów audiobooków przez AI. Jako pierwsze komercyjnie próbuje tego Apple, które w swoim cyfrowym sklepie zaczęło już oferować audiobooki czytanie przez sztuczną inteligencję (w kategorii “Narrated by Apple Books”).

Na razie dotyczy to jedynie książek w języku angielskim i to tylko z wybranych gatunków (romans, fikcja literacka, historyczna czy kobieca). Brakuje obecnie obsługi science fiction, thrillerów czy fantasy.

Oczywistą zaletą takiego rozwiązania jest niski koszt w porównaniu do zatrudniania żywych lektorów. Upowszechnienie tej technologii może więc w przyszłości przyczynić się do pojawienia się audiobooków małych autorów czy niszowych książek.

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 354 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...