Google ogłasza zakończenie procesu przejmowania Fitbita

Utworzono: 17 styczeń 2021, 16:01 Autor :  
W mijającym tygodniu firma z Mountain View dość niespodziewanie ogłosiła zakończenie procesu przejmowania Fitbita. Stało się tak mimo braku publicznie ogłoszonej zgody bądź zaleceń ze strony urzędów antymonopolowych niektórych krajów (np. USA czy Australii).

W ogłoszeniu na ten temat nie ma żadnych informacji o planach wymuszenia łączenia kont Fitbit z kontami Google, są za to zapewnienia, że dane zbierane przez urządzenia Fitbit nie będą wykorzystane do wyświetlania reklam, API dla Androida pozostaną dostępne, a także zachowaniu możliwości łączenia różnych usług zewnętrznych z kontami Fitbit (wszystkich tych zapewnień wymagała Unia Europejska).

W gruncie rzeczy wygląda więc na to, że dla posiadaczy dotychczas wypuszczonych urządzeń przejęcie to w najbliższym czasie nic nie zmieni. Nie wiadomo jednak, co z ewentualnymi przyszłymi urządzeniami.

Źródło: Google

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 544 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...