Sony opublikowało specyfikację PlayStation VR2, poznaliśmy też pierwszą grę

Utworzono: 09 styczeń 2022, 11:01 Autor :  
W lutym minionego roku Sony pierwszy raz oficjalnie wspomniało o drugiej generacji gogli PlayStation VR. Wówczas jednak podzielono się jedynie ogólnikami sprowadzającymi się do tego, że gogle mają być lepsze od jedynki. Jedyną konkretną informacją było to, że nadal będą na kabel, ale tylko jeden.

Miesiąc później pokazano nowe kontrolery, które w końcu wyglądały jak urządzenia znane z innych zestawów VR jak te od Oculusa, HTC czy Valve zamiast tego co mieliśmy w pierwszej generacji PSVR.

Kilka dni temu Sony w końcu podzieliło się specyfikacją urządzenia oraz oficjalną nazwą - PlayStation VR2. Jak można się było spodziewać, gogle będą wymagały konsoli PlayStation 5. Będą miały nieco większą rozdzielczość niż Quest 2 i podobny system śledzenia ruchu (za pomocą kamerek zamontowanych w goglach, dzięki czemu nie potrzeba montażu kamerki czy stacji monitorujących).

Ponadto nowe gogle Sony mają oferować śledzenie naszych oczu oraz wibracje w samych goglach, a ekran OLED ma wspierać standard HDR. Sony zapowiedziało też wydanie gry Horizon VR, która ma miejsce w uniwersum Horizon Zero Dawn.

Nie podano ceny gogli ani konkretnej daty ich premiery (spodziewana jest na przełomie 2022 i 2023 roku).

Źródło: Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 308 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...