Sony prezentuje nowe kontrolery PSVR 2

Utworzono: 21 marzec 2021, 13:03 Autor :  
Wygląda na to, że do momentu premiery nowej generacji PlayStation VR, Sony będzie stopniowo ujawniać informacji o nowym zestawie do wirtualnej rzeczywistości. W tym tygodniu zdecydowano się ujawnić nowe kontrolery.

Zamiast prostych kontrolerów Move z pierwszego PSVR, w nowej generacji będziemy w końcu mieli kontrolery na poziomie konkurencji w postaci Oculusa, HTC Vive czy Valve Index - mają mieć analogi i być śledzone na bazie diod podczerwieni monitorowanych przez same gogle, a nie osobną kamerkę jak do tej pory.

Ponadto kontrolery będą oferowały adaptacyjne triggery i wibrację na poziomie zbliżonym do tego znanego z kontrolerów DualSense dla konsoli PS5. Ma być także wspierane wykrywanie dotykania kontrolera przez kciuk oraz palce wskazujący i środkowy.

Źródło: Sony

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 110 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...