Sony zapowiada drugą generację PlayStation VR

Utworzono: 28 luty 2021, 11:02 Autor :  
Niedługo po premierze PlayStation 5, fani wirtualnej rzeczywistości na konsolach Sony zaczęli się obawiać - okazało się bowiem, że o ile gry dla gogli z PlayStation 4 będą nadal działać (choć trzeba wcześniej zamówić u Sony darmowy adapter by gogle do PS5 podłączyć), to gry pisane już dla PS5 z gogli nie będą mogły korzystać.

Ostatecznie jednak Sony zapowiedziało w końcu drugą generację PlayStation VR, która będzie oczywiście kompatybilna z grami pisanymi dla PS5. Firma nie podzieliła się jednak zbyt wieloma szczegółami - wiadomo jedynie, że nowe gogle będziemy łączyć z konsolą jednym kablem, ich ekrany mają mieć wyższą rozdzielczość, lepsze pole widzenia (FOV) czy lepsze sterowanie.

Żadnych konkretów jednak nie podano. Nie wiemy więc jaka dokładnie będzie rozdzielczość obrazu, o cenie nie wspominając (choć prawdopodobnie Sony nadal będzie celować raczej w niższą półkę). Wiadomo natomiast, że nowych gogli na pewno nie zobaczymy w tym roku. Nie podano roku premiery, więc nawet 2022 roku nie jest tutaj pewny.

Źródło: SonyKomentarze::DISQUS_COMMENTS 417 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...