Visa i Mastercard po cichu planują koniec usług Checkout i Masterpass

Utworzono: 18 sierpień 2019, 19:08 Autor :  
W ciągu ostatnich kilku tygodni w sieci pojawiły się informacje, jakoby Visa planowała wkrótce zakończyć żywot swojego cyfrowego portfela Visa Checkout. Wzięły się one z maili wysyłanych przez Google z informacją o wyłączeniu integracji Google Pay z Visa Checkout, właśnie z powodu zakończenia wsparcia.

Przedstawiciele Visy potwierdzili te informacje, tłumacząc, że wynika to z przechodzenia na nowe rozwiązanie wykorzystujące standard SRC (Secure Remote Commerce). Na wybranych rynkach ma ono zostać udostępnione już za kilka miesięcy, a wszędzie ma stać się dostępne w 2020 roku.

Niedługo potem Mastercard również potwierdził, że planuje podobny ruch odnośnie swojego cyfrowego portfela o nazwie Masterpass. Przy czym tutaj zapowiedziano przeniesienie użytkowników Masterpassa do nowego rozwiązania (Visa nie sprecyzyowała, czy użytkownicy Checkout zostaną przeniesieni automatycznie czy też będą musieli ręcznie zakładać nowe konta).

Źródła: Cashless, 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 702 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...