Alior z mobilną autoryzacją

Utworzono: 25 sierpień 2019, 18:08 Autor :  
Wejście w życie dyrektywy PSD2 pomaga przekonać część banków do wdrożenia mobilnej autoryzacji (ponieważ łatwiej z nią spełnić wymóg silnego uwierzytelnienia). Tak między innymi jest w wypadku Alior Banku, który właśnie zaktualizował regulaminy pod kątem wprowadzenia nowej usługi.

Przy czym na razie bank nie wycofuje się z jednorazowych haseł przesyłanych SMSami, więc będzie można używać obu rozwiązań w zależności od preferencji. Co ciekawe, Alior postanowił zaradzić coś na problem braku połączenia z internetem przy mobilnej autoryzacji.

Otóż będzie można potwierdzić operacje skanując w aplikacji mobilnej kod QR wygenerowany w przeglądarce. Następnie, po potwierdzeniu danych operacji, program wygeneruje kod do wpisania na stronie internetowej.

Źródło: CashlessKomentarze::DISQUS_COMMENTS 491 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...