Unia Europejska bada czy Apple Pay nie łamie przepisów antymonopolowych

Utworzono: 10 listopad 2019, 09:11 Autor :  
Brak możliwości korzystania z własnego systemu płatności na telefonach z logo nadgryzionego jabłka już od dawna przeszkadzał bankom, a także części użytkowników (szczególnie tych, w których krajach Apple Pay nie jest dostępne). Teraz tematem zainteresowała Unia Europejska.

Będzie ona badać, czy Apple przypadkiem nie łamie przepisów antymonopolowych. Poza wspomnianymi kwestiami, UE będzie również badać umowy zawierane ze sklepami internetowymi pod kątem ewentualnego blokowania udostępnienia konkurencyjnych metod płatności.

Jednak, jak to często mówią u nas prokuratorzy, na razie postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś. Możliwe więc, że Apple się wybroni i formalnych zarzutów nie będzie. Na wyniki przyjdzie nam poczekać zapewne przynajmniej kilka miesięcy.

Źródło: Apple InsiderKomentarze::DISQUS_COMMENTS 1094 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...